Kiedy monitoring dziecka jest niezbędny? Są sytuacje kiedy musisz je zostawić samemu, ale chcesz mieć kontrolę nad tym co robi, by nie zrobiło sobie krzywdy. Dowiedz się więcej czym jest monitoring dziecka na komórce!
Przychodzi taki moment, że musisz zostawić swoje dziecko samo w domu i zająć się pilnymi sprawami na mieście lub w pracy. Wówczas bardzo przydaje się nowoczesny monitoring. Kilka kamer i odpowiednia aplikacja, która pozwoli Ci sprawdzić na komórce co robi twoje dziecko, z pewnością pomaga.
Mobilne centrum dozoru czyli monitoring w komórce
Po zainstalowaniu nowoczesnego systemu monitorującego w Twoim domu, możesz przeglądać widok z kamer na podręcznych urządzeniach elektronicznych: laptopie, telefonie komórkowym, czy tablecie. Oczywiście potrzebny jest Ci stały dostęp do internetu – zarówno w urządzeniu jak i w domu. Zainstalowane oprogramowanie pozwala wybrać widok z dowolnej kamery – np. w pokoju niemowlaka, przed domem, przy wyjściu. Aktualnie nawet nieduże smartfony mają dostatecznie dobre ekrany by wyświetlić Ci dane z domowych kamer. Możesz przerzucać obraz między nimi, ale w zależności od wybranego systemu monitoringu, także uruchamiać lub wyłączać poszczególne elementy systemu bezpieczeństwa. Ponadto posiadając na telefonie oprogramowanie kontrolujące monitoring otrzymujesz natychmiast powiadomienia o każdej sytuacji, która spowodowałaby włączenie się alarmu.
Elektroniczna niania na komórce
Możliwość zobaczenia na telefonie co dzieje się w pokoju niemowlaka jest korzystna nawet jeśli po prostu siedzisz w innym pomieszczeniu. Spoglądasz w ekran by upewnić się, że wszystko jest w porządku, co zajmuje Ci 2 sekundy. Nie musisz wchodzić do pokoju dziecka co mogłoby je obudzić i zmusić Cię do kolejnej próby uśpienia go. Dodatkową wartością w przypadku monitoringu w pokoju niemowlęcym jest możliwość skontrolowania pracy wynajętej opiekunki do dziecka. Mimo iż przeważnie pracą tą zajmują się osoby kochające dzieci i zasługujące na najwyższy szacunek, zdarzały się też przypadki traktowania dzieci źle, co rodzice udowodnili właśnie dzięki systemom monitoringu.
Dzieci i fałszywe alarmy
Możliwość sprawdzenia nagrań monitoringu na komórce ma bardzo dużą zaletę w postaci możliwości szybkiego odwołania fałszywego alarmu. A dzieci, zwłaszcza te trochę starsze mają nieskończenie wiele kreatywnych sposobów na zabawy, które niekiedy skutkują uruchomieniem systemów i wezwaniem pomocy. Nie ma sensu próbować wszystkiego zakazywać, ani starać się przewidzieć z góry każdy dziecięcy pomysł – dzieci zawsze są pod tym względem krok do przodu. Można natomiast uniknąć kosztów nieuzasadnionego wzywania policji czy firmy ochroniarskiej gdy najmłodsi mieszkańcy upozorują napad z głośnym pistoletem-zabawką.
Między bezpieczeństwem, a prywatnością
Korzystając z systemów monitoringu by zapewnić bezpieczeństwo swoim dzieciom, pamiętaj, że stopniowo będą one potrzebowały coraz więcej prywatności. Nawet 3-4 letnie dziecko może już czuć się źle gdy jest cały czas obserwowane. 6-latek na pewno potrzebuje pewnej przestrzeni dla siebie i próba kontrolowania go na każdym kroku nie wpłynie pozytywnie na jego rozwój.
Tak jak niemowlę lepiej mieć na oku przez cały czas, tak w przypadku starszych dzieci warto zrezygnować z kamery obserwującej ich pokój, a system bezpieczeństwa oprzeć o obserwację kluczowych miejsc: bramy wjazdowej, wejścia do domu, podjazdu lub ulicy przed posesją. Warto sprawdzać na komórce co robi Twoje dziecko, ale nie należy popadać w paranoję.
Wpis zredagowano dzięki materiałom ze strony IVEL https://ivel.pl/i7,monitoring-domu.html, firmy zajmującej się systemami monitoringu i bezpieczeństwa na najwyższym poziomie. Dzięki technologiom użytym w monitoringu domu, możesz stale kontrolować jego bezpieczeństwo.
3 komentarze
Fajna sprawa ten monitoring w smartfonie i innych użytkowych urządzeniach. Jak dotąd nie wiedziałem, że jest coś takiego. Sam przygotowuję się do roli taty i zostało już niewiele czasu do tego. Na pewno skorzystam z tego monitoringu na samym początku żeby czuć, że moje dziecko jest bezpieczne i móc obserwować czy nic się nie dzieje. Natomiast zgadzam się z ostatnim akapitem, że z czasem należy zrezygnować z tego, ponieważ z wiekiem dziecko coraz bardziej potrzebuje prywatności.
zdecydowanie jest to fajny pomysl jesli mamy w domu pod opieka osobe niepelnosprawna, wiadomo ze nie bedziemy noc i dzien siedziec w domu, a w tym wypadku mozemy podejrzec czy wszystko gra z kazdego miejsca, ze sklepu czy pracy. Fajna rzecz
fajne tylko ile to kosztuje? kojarzą mi sie takie rzeczy z czyms bardzo drogim